کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

خلاصه

انواع مختلفی از میانگین های متحرک را معرفی کردیم. حال اجازه دهید کمی مسئله را ساده کنیم. بیشتر تحلیل گران تکنیکی از ترکیبی از دو میانگین متحرک استفاده می کنند. آن دو میانگین متحرک اغلب از نوع ساده هستند. البته میانگین متحرک نمایی نیز رفته رفته رواج یافته ولی هیچ مدرکی دال بر برتری عملکرد آن نسبت به میانگین ساده وجود ندارد. رایج ترین ترکیب از میانگین های متحرک در بازار های سلف 4 و 9 همچنین ۹ و ۱۸ و همچنین ۵ و ۲۰ و همینطور ۱۰ و ۴۰ هستند.

معامله گران سهام بیشتر از همه از میانگین ۵۰ روزه استفاده می کنند. برای تحلیل بلندمدت بازار سهام رایج ترین میانگین های متحرک 30 و 40 هفته ای هستند. در باندهای بولینگر از میانگین متحرک ۲۰ روزه و ۲۰ هفته ای استفاده می شود. میانگین 20 هفته ای می تواند به میانگین ۱۰۰ روزه تبدیل شود که یک میانگین متحرک بسیار مفید است.

سیستم شکست کانال به خوبی در بازارهای معاملاتی جوابگو بوده و برای انواع نمودار های روزانه و هفتگی و ماهیانه می تواند استفاده شود.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی