کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

برخی نظرات موافق و مخالف در مورد میانگین های متحرک

یکی از بزرگترین دستاوردهای استفاده از میانگین های متحرک و یکی از دلایل کاربرد آنها به عنوان تغییر کننده ترند یا روند این است که دربردارنده برخی از قدیمی ترین قواعد معامله موفق هستند. انجام معامله بر روی آنها در جهت ترند یا روند است و به سود اجازه بیشتری داده و به سرعت جلوی ضرر را می گیرد .

میانگین های متحرک، کاربران را وادار می کنند که خواه ناخواه با به کار بردن اخطارهای خرید و فروش ارائه شده توسط آنها از قوانین اصولی نیز تبعیت کنند.

از آنجا که میانگین های متحرک زیبا ترین تعقیب کننده ترند یا روند می باشند در زمان وجود ترند یا روند عملکردی عالی از خود نشان می دهند. ر مواقعی که قیمت ها مدتی از تلاطم می افتند و بازار دچار سکون می شود معمولا عملکرد خوبی ندارند و این شاید یک سوم تا نیمی از موارد را شامل شود.

یکی از دلایلی که تکیه بیش از حد به تکنیک ماشین های متحرک را خطرناک می سازد این می باشد که آنها در بخش قابل توجهی از دوره های زمانی از بازار کارایی های خود را از دست می دهند و به خوبی گذشته کار نمی کند. میانگین متحرک در بازار ها با ثبات به خوبی عمل می کند. کافی از آنها بخواهید که مانند یک دستگاه اتوماتیک اخطارهای خرید و فروش را صادر کند. در سایر زمان های مواقعی که بازار دچار خرید ها و فروش های هیجانی شده است و یا ترند یا روندی وجود ندارند نوسانگر های مخصوص وجود دارند که کارایی بهتر و مناسب تری دارند. (در فصل ۱۵ ما به شما از دیکتاتوری را معرفی می کنیم به نام ADX که به شما می گوید چه موقعی بازار بر اساس ترند یا روند حرکت می کند و چه زمانی در بازار ترند یا روند حاکم نیست و در نتیجه چه وقت وضعیت برای استفاده از تکنیک میانگین متحرک مناسب از چه مواقعی استفاده از اسیلاتور ها مخصوص برتری دارد).

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی