کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

افزایش یا کاهش دوره زمانی برای تنظیم حساسیت

دوره زمانی به کار گرفته شده در سیستم را بر اساس میزان ریسک و حساسیت دلخواه در معامله می توان کوتاه یا بلند در نظر گرفت. به عنوان مثال برای داشتن سیستم حساس تر کافی است سیستم را برای دوره کوتاه تری تنظیم کنیم. در بازاری که قیمتها نسبتا بالا هستند و در مواقعی که قیمت ها به سرعت رو به افزایش هستند تنظیم یک محدوده زمان کوتاه می تواند حساسیت بیشتری به سیستم بدهد.

برای مثال تصور کنید که خرید بر روی نقطه شکست بالایی ۴ هفته ای انجام شده است و توقف حمایتی در زیر قیمت پایینی هفته دوم تنظیم شده است. اگر بازار به سرعت شروع به رشد کند و معامله گر تمایل داشته باشد که معامله دیگری با توقف حمایت ای نزدیک انجام دهد می تواند از یک نقطه خروج یک هفته ای استفاده کند .

در شرایط ساکن یعنی وقتی که معامله گر در انتظار دریافت اخطار شروع ترند یا روند به سر میبرد دوره زمانی را می توان تا ۸ هفته افزایش داد. با این کار از افتادن در دام ترند یا روندهای کوتاه مدت بی موقع جلوگیری به عمل می آید.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی