کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

معرفی

از میان انواع مختلف نمودارهایی که به وسیله تحلیلگران تکنیکی بازار برای پیش بینی وضع بازار به کار برده می شود نمودار روزانه تقریبا از همه متداول تر است. هر چند با استفاده از نمودار روزانه فقط میتوان یک دوره ۶ تا حداکثر ۹ ماه را نشان داد. اما به دلیل اینکه اغلب معامله گران تمایل به معاملات کوتاه مدت دارند نمودارهای میله ای روزانه به عنوان ابزار اولیه تحلیلگران تکنیکی جای خودش را باز کرده است.

وابستگی اغلب معامله گران به نمودار های روزانه و البته تمایل آنها به بررسی رفتار بازار در کوتاه مدت باعث شده که یک محدوده بسیار سودمند و مفید از نمودارهای قیمت یعنی استفاده از نمودارهای هفتگی و ماهیانه برای تحلیل و پیش بینی بلندمدت ترند یا روند بازار از نظر دور بماند.

نمودار های روزانه دوره نسبتا کوتاهی از تاریخ هر بازاری را می توانند نشان دهند. تحلیل ترند یا روند کامل هر بازاری باید با مطالعه چگونگی تحرکات قیمت در بازار روزانه و در مقایسه و ارتباط با ساختار بلند مدت آن بازار بررسی شود. به منظور انجام این کار بایستی از نمودارهای بلند مدت بازار استفاده کرد.

همانطور که در نمودار های روزانه هر میله نشان دهنده فعالیت قیمت در یک روز است در نمودارهای هفتگی و ماهیانه هر میله نمایشگر رفتار قیمت در یک هفته و یا یک ماه است.

هدف از استفاده نمودارهای هفتگی و ماهیانه، فشرده کردن تغییرات قیمت به شکلی است که افق زمانی وسیع تری را بتوان مد نظر قرار داد و قادر به مطالعه دوره های طولانی تری بود.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی