کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

ترند یا روند های بلند مدت تصادفی بودن را انکار می کنند

برجسته ترین مشخصه نمودارهای بلند مدت این است که نه تنها ترند یا روندها را به وضوح آشکار می کنند بلکه آن ترند یا روند های بلند مدت تا سال ها بعد به طول می انجامد. تصور کنید که بتوانید بر اساس یکی از این ترند یا روند ها بازار را پیش بینی کنید و نیازی پیدا نکنید که تا چندین سال پیش بینی تان را تغییر بدهید.

وجود این ترند یا روند های طولانی مدت، موضوع جالب توجه دیگری را به ذهن می آورد مبنی بر تصادفی بودن. هر چند تحلیلگران تکنیکی فرضیه تصادفی بودن رفتارهای قیمت و غیر قابل پیش بینی بودن آنها را تصدیق نمی کنند اما به نظر منطقی می رسد که بپذیریم که حتی اگر تصادفی بودن صحت داشته باشد این پدیده تنها در دوره های بسیار کوتاه اتفاق می افتد.

تداومی که در پیدایش ترند یا روند ها در دوره های زمانی طولانی و گاهی تا سالها به چشم میخورد آخر این استدلال در برابر فرضیه تصادفی بودن رفتار قیمت است که مدعی است قیمت ها به طور متوالی مستقل از هم هستند و رفتار گذشته قیمت هیچ تاثیری بر رفتار آینده آن ندارد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی