کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

از نمودارهای بلند مدت تا نمودار های کوتاه مدت

روش بررسی و مطالعه قوانین تحلیلی در یک نمودار که ترند یا روند آن تکمیل شده است اهمیت بسزایی دارد. یک روش مناسب در تحلیل نمودارهای این است که از مینای بلند مدت آغاز کنیم و به تدریج به فواصل کوتاه برسیم. دلیل آن این است که می توانیم دوره های مختلف زمانی را تجربه کنیم. اگر تحلیلگر از ابتدا فقط با نمودار های کوتاه مدت شروع به کار کند، مجبور خواهد بود تا دایما نتایج به دست آمده از بررسی هایش را مورد تجدید نظر قرار دهد.

با شروع بررسی از تصاویر بزرگ می توان به ۲۰ سال قبل بازگشت و امکان دسترسی به اطلاعاتی را یافت که تا حال حاضر در نمودار مداخله کرده اند و بدین ترتیب می توان به چشم انداز مناسبی رسید.

اگر تحلیل گر بداند که بازار در نمای بلند مدتش از کجا آمده، به تدریج در مورد دوره های کوتاه مدت به تسلط زیادی دست می یابد.

در ابتدا نموداری که باید بررسی شود نمودار ماهیانه ۲۰ ساله است. تحلیل گر باید به دنبال واضح ترین الگوها، ترند یا روند های بزرگ و اصلی و محدوده سطوح مقاومت و حمایت باشد. سپس باید به سراغ نمودار هفتگی ۵ سال اخیر برود و همان روش را در اینجا نیز تکرار کند. با انجام این کارها و می تواند بر روی نمودار میله ای روزانه ۶ یا ۹ ماه اخیر بازار تمرکز کند. این مسیر رسیدن از کل به جز است.

معامله گر حتی می تواند به بررسی فعالیت های بسیار جزئی قیمت در طی روز نیز بپردازد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی