کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

معامله بین دو محدوده نوسانی قیمت

برخی از چارتیست ها بین این دو خط موازی معامله می کند بدین ترتیب که در نقاط كف خرید می کنند و در نقاط سقف فروش انجام می دهند. این تکنیک به خریداران کوتاه مدت اجازه می دهد که از اختلاف شناخته شده باندهای قیمت بهره بگیرم و با توجه به اینکه ترند یا روندی در بازار وجود ندارد همچنان سود کسب کند .چون خرید معمولا در منتهی الیه پایینی انجام می پذیرد و بنابراین ریسک تا حد زیادی کم و تقریبا مشخص است. در صورت باقی ماندن این محدوده معاملاتی، انجام معاملات معکوس و تکرار آن ها می تواند موفقیت آمیز باشد. وقتی به خط ترند یا روند شکسته شد معامله گر باید به سرعت از زمان احتمالی خارج شود و معامله جدید را در جهت ترند یا روند جدید انجام دهد. اسیلاتور ها میتوانند در زمان وجود این نوسانات خنثی بسیار مفید باشد ولیکن در زمان شکست این کاربرد کاهش پیدا می کند که دلایل آن را در فصل ۱۰ خواهیم گفت.

برخی از معامله گران الگو مستطیل را یک الگوی ادامه دهنده ارزیابی کرده و برای خرید در نزدیکی قیمت پایین مربوط به ترند یا روند صعودی وارد معامله می شوند.

برخی دیگر از چنین بازارهای فاقد ترند یا روند اجتناب کرده و منتظر می مانند تا پیش از ورود سرمایه شان به بازار از وقوع یک شکست قطعی اطمینان بیابد.

بیشتر سیستم های تغییر کننده ترند یا روند در این دوره های خنثی و بدون ترند یا روند بازار عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهند.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی