کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

مفاهیم اندازه گیری در خط ترند یا روند

از خطوط ترند یا روند می توان برای تعیین قیمت های هدف استفاده کرد. درباره قیمت های هدف در فصل بعدی که مربوط به الگوهای قیمت می باشد حرف های زیادی گفته می شود.

بعضی از قیمت های هدف که با استفاده از الگوهای قیمت به دست می آید بسیار به آن چیزی که در اینجا از طریق خطوط ترند یا روند به دست می آید نزدیک است.

به طور خلاصه باید گفت هنگامی که ترند یا روند شکسته می شود قیمت به همان میزان رشد یا افت در فاصله عمودی از خط ترند یا روند، پیش از تغییر جهت ترند یا روند، به داخل خط ترند یا روند نفوذ می کند.

برای مثال اگر ترند یا روند صعودی قبلی قیمت به اندازه ۵۰ دلار در بالای خط ترند یا روند رشد کرد پس از شکسته شدن ترند یا روند انتظار می رود که قیمت به همین اندازه یعنی ۵۰ دلار در پایین خط ترند یا روند افت کند.

در فصل آینده مشاهده کنید که این قانون دقیقا برای الگوی معروف سر و شانه ها که یک الگوی برگشتی اصل به کار می رود که در آنجا فاصله قیمت از سر تا خط گردن به اندازه ای خواهد بود که قیمت پس از شکستن خط گردن خواهد کرد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی