کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

مدیریت مالی

پس از صرف سال ها و در موسسه تحقیقاتی یکی از شرکت های معتبر معاملات سهام متوجه مبحث بسیار مهم مدیریت مالی شدم. به سرعت به تفاوت فاحش ارائه پیشنهاد خرید و فروش به دیگران و به کار بردن آنها برای خودم پی بردم. چیزی که مرا بیش از همه شگفت زده کرد این بود که برای مهمترین مطلب یعنی استراتژی بازار، ما کمترین کار ممکن را انجام می دهیم نحوه تحلیل بازار و زمانبندی خرید و فروش تغییر زیادی نکرد. چیزی که دیدگاه من نسبت به بحث مدیریت مالی بود.

من از تاثیر مواردی مثل میزان سرمایه گذاری ترکیب پورتفولیو و میزان تعهد مالی نسبت به هر معامله در نتیجه نهایی حیرت زده شدم.

نیازی نیست که بگویم من تا چه میزان به اهمیت مدیریت مالی اعتقاد یافته ام. بازار همواره مملو از افراد پیشنهاد دهنده و نیز شرکت های ارائه دهنده برنامه معامله است که بگویند چه چیزی را و چه زمانی بخرید و بفروشید. ولی ندرتا کسی قادر است به شما بگوید میزان سرمایه ای که به طور منطقی می توان درگیر یک معامله کرد چقدر است.

برخی از معامله گران اعتقاد دارند که مدیریت مالی با اهمیت ترین بخش از برنامه ریزی معاملاتی است و حتی از اقدام به معامله مهم تر است. شاید تعصب من به این مطلب تا این اندازه نباشد ولی معتقدم بدون توجه به این موضوع نمی توان مدت زیادی از آسیب ها و خطرات معامله مصون ماند.

مدیریت مالی مستقیما با حفظ بقا در بازار معاملات مربوط است. یک معامله گر باید بتواند سرمایه اش را اداره کند و بر آن تسلط داشته باشد. هر معامله گر خوبی می تواند در بلند مدت سود کسب کند. ولی مدیریت درست مالی شانس معامله گر را برای باقی ماندن و انجام معاملات بیشتر افزایش می دهد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی