کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

مدیریت حساب مالی و شرکت های سرمایه گذاری سهام

مدیریت حساب مالی سال ها است که در بازارهای سلف رایج است و به علاقه مندان به سرمایه گذاری که خودشان در این کار تبحر ندارند امکان می دهد که پولشان را در این بازارها سرمایه گذاری کنند.

مدیریت حساب مالی نوعی از شرکت های سرمایه گذاری سهام است که در بازارهای سلف فعال هستند. مدیریت حساب مالی در انواع بازارهای سلف مانند ارزهای خارجی کالا و سهام سلف سرمایه گذاری می کنند و بدین ترتیب نوعی تنوع در سرمایه گذاری ایجاد می کنند.

در بخشی از این تنوع از طریق سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می شود. بخشی دیگر مربوط به بازار کالا است.

شرکت OPPENHEIMER REAL ASSETS که در سال ۱۹۹۷ ثبت شده اولین شرکت سرمایه گذاری سهام است که اختصاصا بر روی بازار کالا ها فعالیت می کند. از آنجایی که بازار کالاها اغلب بر خلاف جهت اوراق بهادار و سهام حرکت می کنند امکان ایجاد تنوع خوبی را برای سرمایه گذاری پدید می آورند. تنوع مناسب یعنی سرمایه گذاری در بازارها و گروه های مختلف که همبستگی کمی با هم دارند یا به عبارت دیگر همیشه ترند یا روند شان همسو با یکدیگر نیست. کالاها به خوبی این امکان را پدید می آورند.

ما به دو دلیل این مطالب را ذکر کردیم. اول برای اینکه نشان دهیم مدیریت مالی و تخصیص وجه بسیار مرتبط با هم هستند. دوم اینکه خود بازارها نیز بسیار در هم تنیده و مرتبط هستند. متوجه باشید که بازارهای سل و بازارهای سهام تا حد بسیار زیادی متاثر از یکدیگرند و مهم است که سرمایه گذاران بازار سهام از رخدادهای بازارهای سلف مطلع باشند.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی

724bazar.com