کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

تاکتیک در شکست ها: پیش بینی با عکس العمل

معامله گران همواره با مسائل پیچیده ای نظیر انجام معامله با پیش بینی وقوع شکست یا معامله همزمان با وقوع شکست؛ انتظار برای بازگشت مجدد ترند یا روند و یا عکس العمل به هنگام وقوع شکست مواجه هستند.

درباره برتری هر کدام از این راهکار ها یا به کارگیری توام آنها با هم، بحث های زیادی مطرح شده. اگر معامله گرم در چند مرحله اقدام به معامله کند می تواند هر کدام از این روشها را در یکی از مراحل به کار بگیرد.

مثلا اگر معامله در هنگام وقوع شکست در ترند یا روند صعودی انجام می شود بهتر است در صورت وقوع این شکست در پایین ترین قیمت ها وارد بازار شویم. البته احتمال انجام یک معامله اشتباه افزایش می یابد. منتظر ماندن برای وقوع حتمی شکست احتمال موفقیت را افزایش می دهد اما جریمه این کار خرید در قیمت های بالاتر است.

منتظر ماندن برای عقب نشینی قیمت ها بعد از وقوع شکست تصمیم درستی است و فرصت های خرید مناسبی را به دست می دهد. اما متاسفانه اغلب بازارهای پویا( که اغلب پرسودترین ها هم هستند) فرصت مجدد معامله را به معامله گران با حوصله نمی دهند.

انتظار برای عقب نشینی قیمت ها ریسک از دست دادن بازار را افزایش می دهد.

این مثالی است برای توضیح اینکه چگونه معاملات متوالی موقعیت های پیچیده را ساده تر می کند.

یک راه این است که معامله کمتری را با فرض وقوع شکست انجام دهیم و معامله بیشتری را روی نقطه شکست قطعی انجام داده و در هنگام کاهش تصحیح کننده قیمت که در ادامه نقطه شکست خواهد بود باز هم کمی به خرید های قبلی اضافه کنیم.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی

724bazar.com