کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

استفاده از توقف های حفاظتی

استفاده از توقف های محافظتی شدید پیشنهاد می شود. البته تعیین نقطه توقف یک هنر است. معامله گر باید بتواند اصول تکنیکی را با محافظات مدیریت مالی تطابق بدهد.

در ادامه این فصل و در بخش دیگری در این رابطه صحبت می کنیم. معامله گر باید میزان پایداری بازار را در نظر بگیرد. هرچه بازار پایدار تر باشد نقطه توقف می تواند ضرر کمتری در خود داشته باشد. اگر نقاط توقف را در فاصله کوتاهی قرار دهیم در معاملات کوتاه مدت، نوسان زیاد و خروج زودهنگام را به همراه می آورد ولی نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. در مقابل نقاط توقف با فاصله زیاد این نوسانات را کمتر میکند اما ممکن است میزان ضرر بیشتری را به همراه داشته باشد. یک انتخاب هوشمندانه یافتن حد وسط است.

عبارت « در ترند یا روندهای سودآور باقی بمانید و فورا از ضرر خارج شوید» قدیمی ترین نصیحت معاملاتی است. سودهای چشمگیر با باقی ماندن در ترند یا روند های بزرگ به دست می آید. تنها دسته نسبتا کوچکی از معاملات در طی یک دوره یکساله سودهای قابل توجه می سازند و به این دلیل برندگان چنین معاملاتی اغلب بزرگ نمایی می شوند. به سود اجازه پیشروی بدهید اما روی دیگر سکه این است که تا حد امکان باید جلوی ضرر را بگیرید.

اگر بدانید چه تعدادی از معامله گران در جهت اشتباه سرمایه گذاری می کند شگفت زده می شوید.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی