کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

مقدمه

نقش کامپیوتر ها در زمینه تحلیل تکنیکال بسیار مهم و رو به افزایش است. ن فصل نشان می دهیم که چگونه کامپیوتر می تواند معامله گر را یاری نموده تا تحلیل تکنیکی را بسیار سریع تر و ساده تر انجام دهد و به دلیل سهولت دسترسی به انواع ابزارهای تکنیکی می تواند کارهایی را که در سال های پیش بسیار وقت گیر و مستلزم مطالعه حجم عظیمی از اطلاعات بود، به آسانی انجام دهد. البته این فرض که معامله گر می داند چگونه از این ابزارها به درستی استفاده کند یکی از اشکالات کامپیوتر است.

معامله گری که آموزش صحیحی درباره درک مفاهیم ابزارها و مشخصه های تحلیل تکنیکی ، ندیده است و کسی که قادر نیست که این مشخصه ها را تفسیر کند، ممکن است خود را غرق در نرم افزارهای کامپیوتری بیشماری که امروزه رواج یافته نماید. و یا بدتر از آن ، داشتن اطلاعات سرانگشتی به شخص حس اعتماد و اطمینان کاذب می دهد. معامله گران به اشتباه فکر می کنند که خود به خود پیشرفت کرده اند غافل از اینکه این حاصل سهولت دسترسی به قدرت کامپیوتر است.

این موضوع مورد تاکید است که کامپیوتر برای تحلیل گر هدف داری که قبلا به مهارت کافی رسیده باشد یک ابزار بسیار قوی و با ارزش است. چنانچه نرم افزارهای عادی کامپیوتر را بررسی کنید خواهید دید که تعداد زیادی از این ابزارها و شاخص ها کاملا مقدماتی هستند و همگی در فصل های گذشته بیان شده اند. اما ابزارهای پیچیده ای نیز وجود دارند که به نرم افزار های رسم نمودار پیشرفته تری نیاز دارند. بیشتر عملیات تحلیل تکنیکال را می توان بدون استفاده از کامپیوتر انجام داد. شاید حتی برخی کارها با نمودار و خط کش بهتر و ساده تر از کامپیوتر انجام شود. برخی از تحلیل های بلند مدت بر روی نمودار ها هیچ نیازی به کامپیوتر ندارند. کامپیوتر تنها یک ابزار است که می تواند یک تحلیلگر خوب را بهتر کند ولی نمی تواند یک تحلیلگر ضعیف را قوی کند.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی