کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

تحلیل بیشترین بی نظمی طیفی

این عقیده که طول دوره چرخه ها ثابت نیست با جستجویی چرخه های واقعی در هر بازاری تداخل دارد. به بیان دیگر آنها در طول زمان در حال تغییر هستند. چرخه ای که ماه پیش رخ داده ممکن است این ماه اتفاق نیفتد. در کتاب MESA and Trading Market Cycles، جان اهلرز از روش ایستایی یا تحليل بیشترین بی نظمی طیفی استفاده کرده است . اهلرز یک روش مفید را توضیح داده است که به خوبی چرخه های با طول دوره نسبتا کوتاه را اندازه گیری می کند. این روش به شدت مورد توجه معامله گران کوتاه مدت قرار دارد. اهلرز همچنین روش بهینه سازی طول زمان میانگین متحرک ها و اسیلاتور ها را با استفاده از چرخه ها توضیح داده است. یافتن چرخه ها به تنظیم مداوم ایزارهای تکنیکی به منظور ایجاد تناسب با شرایط بازار کمک می کند.

اهلرز همچنین مشکل تشخیص بازار در حالت چرخه و بازار در حالت ترند یا روند را مورد بررسی قرار داده است. هنگامی که بازار در حالت ترند یا روند قرار دارد شاخص های ترند یا روند مانند میانگین متحرک برای تکمیل معامله لازم است. بازار در حالت چرخه به استفاده از شاخص های اسیلاتور نیاز بیشتری دارد. سنجش چرخه ها می تواند به تشخیص وضعیت بازار و یافتن نوع مناسب اندیکاتورها به ما کمک کند.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی