کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

درصد های بازگشتی فیبوناچی

نسبت های قبلی در تعیین قیمت های هدف، چه در موج های جهشی و چه در موج های تصحیح گر کاربرد دارند. روش دیگر برای مشخص کردن قیمت های هدف، استفاده از درصدهای بازگشت می باشد. معمول ترین و رایج ترین این اعداد و درصدها در تحلیل از ۳۸ %، ۵۰ % و 8/61% می باشد.

از فصل ۴ به خاطر دارید که قیمت ها معمولا به اندازه درصد یا مقدار قابل پیش بینی شده ای تصحیح می یابند که در آنجا درصدهای ۵۰، ۳۳ و ۶۷ درصد بود. سری فیبوناچی این اعداد را تعدیل کرده است. در ترند یا روند های پرقدرت کمترین میزان تصحيح ۳۸ % خواهد بود در ترند یا روندهای ضعیف تر بیشترین درصد تصحیح ۶۲ % می باشد. ( شکل های ۱۳-۲۵ و ۱۳-۲۶ را مشاهده کنید.)

همانطور که قبلا اشاره شد نسبت اعداد فیبوناچی بعد از ۴ عدد اولیه برابر 618/0 میباشد. سه نسبت اول ۱۰۰، ۵۰ و ۶۷ درصد می باشد. بسیاری از تحلیلگران مباحث اليوت ممکن است متوجه نباشند که خط معروف ۵۰% در درصدهای تصحیح، یک نسبت فیبوناچی یعنی دو سوم است. بازگشت کامل (۱۰۰ درصد ) به سطح بازار افزایشی یا کاهشی قبلی نیز باید به عنوان یک منطقه حمایت یا مقاومت مهم مورد توجه قرار گیرد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.
سطح ۶۲ درصد تصحیح شده است.

بازگشت به صفحه اصلی