کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

هیستوگرام MACD

پیش تر در این فصل نشان دادیم که چگونه یک هیستوگرام از نمایش اختلاف بین دو میانگین متحرک ساخته می شود. تکنیک مشابه یعنی استفاده از دو خط MACD میتوانند برای رسم هیستوگرام به کار رود. هیستوگرام شامل میله های عمودی است که از اختلاف بین خطوط MACD به دست می آید. هیستوگرام، خط صفر مخصوص به خودش را دارد. زمانی که خطوط MACD در تراز مثبت هستند ( خط سریعتر بالای خط کند است) هیستوگرام بالای خط صفر قرار می گیرد. عبور هیستوگرام از بالا یا پایین خط صفر همزمان با سیگنال های خرید و فروش منتج از عبور MACD رخ می دهد.

ارزش واقعی هیستوگرام زمانی مشخص می شود که فاصله بین دو خط در حال باز یا بسته شدن است. زمانی که هیستوگرام در بالای خط صفر خودش قرار می گیرد اما شروع به کاهش به سمت پایین می کند ترند یا روند صعودی در حال تضعیف است. بر عکس زمانی که هیستوگرام در زیر خط صفر قرار دارد و شروع به بالا رفتن به سمت خط سفر می کند ترند یا روند نزولی در حال از دست دادن پتانسیل اش می باشد.

اخطار خرید و فروش واقعی فقط زمانی صادر می شود که هیستوگرام از خط صفر خودش عبور کند و هر چرخش در هیستوگرام اخطار زودهنگام ای درباره تضعیف ترند یا روند موجود است. چرخش هیستوگرام به سمت زیر خط صفر همواره زودتر از اخطارهای عبوری اتفاق می افتاد. چرخش های هیستوگرام بهترین کاربرد را برای نشان دادن اخطار های به موقع درباره پایان وضعیت موجود دارند. اما خطرناک ترین کار این است که چرخش های هیستوگرام به عنوان بهانه ای برای انجام معامله بر خلاف جهت ترند یا روند موجود استفاده شود. ( شکل ۲۰ - ۱۰ -الف را ببینید)

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی