کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

مقدمه

در این فصل در مورد روش دیگر تعقیب کننده ترند یا روند اسیلاتور ها بحث خواهیم کرد. در زمان ثبات بازار که در آن قیمت ها روی یک خط افقی نوسان می کند و در زمانی که موقعیت ثبات بازار به گونه ای است که بسیاری از سیستم های تعقیب کننده ترند یا روند، کارایی خوبی از خود نشان نمی دهند، اسیلاتورها کاربرد بسیار مناسبی دارند. اسیلاتور ابزاری است که به معامله گر این امکان را می دهد که در دوره های تثبیت بازار و ثبات قیمت ها و زمانی که ترند یا روندی در بازار مشاهده نمی شود بتواند همچنان سود کسب کند.

با این حال ارزش اسیلاتور محدود به دوره های بدون ترند یا روند بازار نیست. فاده از اسیلاتور ها در ارتباط با تحلیل نمودارهای قیمت در طی ترند یا روند های بازار یکی از کارکردهای ارزشمند آنهاست که اخطارهای مناسبی را در نقاط هیجانی بازار که غالبا خرید هیجانی و فروش هیجانی نامیده می شود به معامله گر اعلام می کند.

از سوی دیگر اسیلاتور می تواند معامله گر را از رو به پایان بودن جنبش یک ترند یا روند مطلع کند پیش از اینکه وقوع این اتفاق قطعی و مسجل شود.

نشان دادن قطعی در این باره که ترند یا روند در آستانه کامل شدن از اخطار بدهند. بحث را با ارائه می تعریفی از یک اسیلاتور و نیز معرفی ساختار تفسیرهای آن آغاز می کنیم . سپس به مفهوم جنبش و کاربردهای آن در پیش بینی بازار می پردازیم. تعدادی از اسیلاتور های متداول را از ساده ترین تا پیچیده ترین آنها را معرفی خواهیم کرد. به این سوال مهم که واگرایی چیست پاسخ خواهیم داد. در مورد ارزش هماهنگ کردن آنالیز اسیلاتور ها را با چرخ های داخلی بازار بحث خواهیم کرد. و در نهایت به این مطلب خواهیم پرداخت که چگونه باید از اسیلاتورها به عنوان بخشی از تحلیل کلی تکنیک بازار استفاده کرد.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی