کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی


پیش بینی های اقتصادی

تحلیل تکنیکال می تواند نقش مهمی در پیش بینی های اقتصادی بازی کند. برای مثال جهت تغییرات قیمت کالا به ما مطالبی در مورد جهت تورم می گوید. با استفاده از تحلیل تکنیکال می توان سرنخ هایی در مورد تقویت یا تضعیف اقتصاد یافت. رشد قیمت کالا معمولا اشاره به اقتصاد قوی تر و نیز رشد تورم دارد، کاهش قیمت کالا به معنی تضعیف اقتصاد و تورم می باشد. جهت حرکت نرخ بهره متاثر از ترند یا روند قیمت کالاست. در نتیجه نمودار بازارهایی مانند طلا و یا نفت همواره و اوراق قرضه می توانند چیزهایی را در مورد جهت حرکت اقتصاد بگویند و کمک کنند تا انتظار درستی از تورم داشته باشیم. ترند یا روند ارزهای مختلف مانند دلار مطالبی در مورد آینده اقتصاد جهانی می گوید که آیا در حال تقویت شدن است یا تضعیف شدن .

حقیقت مهمتر این است که ترند یا روند ها در بازارهای سلف، ماه قبل از آن که در شاخص های اقتصاد بومی رخ بدهند در نمودارهای ماهیانه یا هفتگی ظاهر می شوند و حتی به ما می گویند که بیشتر نیز اتفاقاتی افتاده است. همانگونه که از نام آن پیداست بازارهای سلف اغلب به ما چشم اندازی از آینده را نشان می دهند . مثلا نمودار شاخص ۵۰۰ سهم برتر بازار آمریکا می تواند به ما نکاتی را در مورد آینده اقتصاد و تاثیرات آن بر نرخ ارز این کشور بگوید. کتابی که توسط مور در مورد اقتصاد نوشته شده است - Leading indicators -for 1990s اهمیت کامل بازارهای ارز، سلف و اوراق قرضه و سهام و اقتصاد روشن می کند. توجه کنید که تمامی این بازارها می تواند توسط تحلیلگر تکنیکی مورد بررسی قرار گیرند.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی