کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

تحلیل تکنیکال و کارایی آن در بازه های زمانی مختلف

یکی از بزرگترین نقاط قوت تحلیل تکنیکال این است که در بازه های زمانی مختلف کاربرد دارد چه معامله گران روزانه، چه معامله گران چند روزه و چه معامله گران میان مدت و چه افرادی که در بازه های زمانی طولانی مشغول به خرید و فروش میباشند، می توانند از تحلیل تکنیکال بهره برده و در حقیقت تحلیل تکنیکال شامل زمان خاصی نمی شود و این سلیقه و روش کار معامله گران می باشد که در چه بازهای به تحلیل بپردازند. تحلیلگر تکنیکی با تعیین بازه زمانی مورد نظرش این را مشخص می کند که قدرت پیش بینی برای چه مدت زمانی را دارد. این عقیده که برخی از افراد می گویند تحلیل تکنیکال صرفا در بازه زمانی کوتاه مدت کاربرد دارد اصلا درست نیست.

این ادعا شود ناشی از این نظریه باشد که تحلیل فاندامنتال برای پیش بینی بلند مدت کاربرد دارند و فاکتورهای تحلیل تکنیکی فاکتورهای کوتاه مدت هستند. در واقع تحلیلگر تکنیکال برای پیش بینی بازه های زمانی بلندمدت از نمودارهای هفتگی ماهانه و سالانه بسته به سلیقه خودش استفاده می کند و به دلیل همین تکنیک ها می باشد که این تحلیل را تکنیکال می نامند.

یکی از بزرگترین اهداف این کتاب این است که به تحلیلگران آموزش دهد که چگونه می تواند بازده زمانی مورد نظر خود را انتخاب کند و از آن مهمتر در چه نقاطی وارد بازار شود و در چه نقاطی از بازار خارج شود.

نسخه آنلاین شامل شکل ها، نمودارها و همچنین «فصل ۱۷-پیوند بین معاملات آتی و سهام: تحلیل بین‌بازاری» نمی باشد. برای دانلود نسخه کامل با فرمت pdf روی این لینک کلیک کنید.

بازگشت به صفحه اصلی

724bazar.com